Streamwood, IL | Tel.: 847-989-9110 lub 224-775-0093    Email: simon@pielatravel.com
Streamwood, IL | Tel.: 847-989-9110 lub 224-775-0093    Email: simon@pielatravel.com

DZIKA ALASKA

0
Cena
$1,990
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

3178

KONTAKT Z NAMI

Zadzwoń do Nas a pomożemy Ci w wyborze wycieczki oraz odpowiemy na wszelkie pytania

847-989-9110
224-775-0093

10 dni
Availability : 06-18-2021 08-20-2021
Chicago
Szczegóły wycieczki

Zainteresowanie turystyczne Alaską nie było chyba nigdy tak duże jak dziś.Turystów przyciąga dzika przyroda, dziewicze lasy,setki rozległych rzek , fiordy , wodospady i przepiękne lodowce , których tu nie brakuje . Odwiedzimy dwa najwieksze miasta na Alasce , oraz wiele innych mniejszych osad takich jak Seward , Homer czy Valdez . Pokonamy setki mil dróg z pięknymi widokami za oknem naszego samochodu . Wybierzemy sie na granicę koła podbiegunowego . Będziemy pływać kajakiem pośród lodowców . Wypłyniemy na rejs statkiem po Parku Narodowym Kenai Fjords, by podziwiać nieskażitelną przyrodę i dziko żyjące tu zwierzęta . Będziemy miec kilka wycieczek fukultatywnych do wyboru . Np ; Lot samolotem na największą górę w Ameryce Północnej „Denali”, z możliwością lądowania przy dobrej pogodzie na jednym z lodowców . Wyprawa samolotowa na obserwację dziko żyjących niedżwiedzi . Wejdziemy na kilka lodowców , by podziwiać ich błękitny kolor . Przewędrujemy dziesiątki mil po dzikich ale zarazem przepięknych trasach hikingowych. To i wiele wjęcej podczas naszej wspaniałej wyprawy do najwiekszego stanu USA.

Wylot & Powrót

Chicago – O’Hare 

Czas wylotu

9:25 AM   Zbiórka na lotniosku 2 godziny wcześniej . 

W cene wliczone jest;

 • Przejazd na całej zaplanowanej trasie , wygodnym i bezpiecznym busem lub samochodem .
 • Koszty paliwa , opłaty parkingowe , opłaty drogowe.
 • 9 noclegów w pokojach dwuosobowych lub trzyosobowych w sprawdzonych , dobrze ocenianych hotelach lub domkach.
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika
 • Realizacja opisanego programu zawartego w tej ofercie
 • Film i kilka zdjęć z wycieczki.
 • Mała grupa uczestnikow . Min 6 max 10 osób
 • Pomoc organizatora przed wyjazdem w sprawie pakowania i innych pytań .

Cena nie zawiera

 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Wyżywienia i napojów z wyjątkiem śniadań w niektórych hotelach
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Tradycyjnych napiwków
 • Koszt biletu lotniczego
 • Koszt bagażu lotniczego

Zabieramy ze sobą

 • Wygodne buty
 • Ciepłą kurtke
 • Kamere -aparat
 • Pozytywną energię i duzo uśmiechu
Czego mogą oczekiwać uczestnicy wycieczki .
 • Doskonale zorganizowaną wyprawę.
 • Wsparcie od organizatora w każdej sprawie związanej z wycieczką.
 • Indywidualne podejście do każdego uczestnika.
 • Miła i rodzinna atmostwera .
 • Moc wrażeń i niesamowitych przygód.
 • Wspaniałe wspomnienia i cheć powrotu z naszym biurem na kolejna wyprawe.
Plan podróży

Dzień 1;Wylot z Chicago na Alaske

Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku O’Hare , co najmniej dwie godziny przed wylotem .
Planowany przylot do Anchorage na 1:03 PM.
Odbiór samochodu i pierwsze widoki na scenerie Anchorage i otaczające go góry Chugach.. Lunch w miejscowej restauracji . Transport do hotelu i chwila odpoczynku . Wyruszymy na krótka trasę we wspomniane wcześniej góry Chugach , na 3 milowy hiking . Naszym celem będzie Flattop Mountain Trail z wspaniałą panoramą na Anchorage i Zatokę . Wieczorem udamy się na zachód słońca do Parku Kincard nad zatoką Cooka. Kolacja i odpoczynek przed kolejnym jakże intensywnym dniem naszej podróży.,

Dzień 2 .Lake Eklutna - Palmer - Talkeetna - Denali

Po wczesnym śniadaniu ruszymy na północ Alaski . Zatrzymamy się przy pięknym wodospadzie : Thunderbird Falls : , Prawosławnym Kościele , by następnie przejść brzegiem Jeziora Eklutna i napajać oczy wspaniałym widokiem turkusowej wody. Następnie przejedziemy 50 milowa trasą widokową : Hatcher Pass : To tam poznamy przedsmak ; Dzikiej Alaski ;. Kolejny postój będzie w miasteczku Talkeetna . Jest to baza wypadowa dla wspinaczy na najwyższą górę Ameryki Północnej ; Denali ; Przy dobrej pogodzie będzie możliwość wykupienia wycieczki samolotem z opcją lądowania na lodowcu . Po lunchu w miejscowym barze i krótkim spacerze po okolicy , udamy się w dalszą drogę w kierunku jednego z najpiękniejszych a zarazem najdzikszych parków na świecie . Po drodze częste postoje w najciekawszych punktach widokowych . Po kolacji spacer na jednym z pobliskich szlaku. Nocleg w okolicy Parku Denali.

Dzień 3 .Denali National Park- Fairbanks

Wcześnie rano po śniadaniu udamy się pod Visitor Center skąd specjalnym autobusem udamy się na kilku godzinną wycieczkę w głąb parku . Jest to jedyna możliwość aby zwiedzić park od środka , gdyż prowadzi tam tylko jedna droga . Dlatego jest ogromna szansa zwłaszcza w tym okresie sierpniowym na zobaczenie bardzo dużo dzikiej zwierzyny w jej naturalnym środowisku. Niedźwiedzie ,łosie , renifery , a może i wilki. Przygotujmy sobie aparaty i kamery z pełnymi kartami pamięci ,aby uwiecznić jak najwięcej wspaniałych momentów tej wycieczki . Po tak ekscytującej wycieczce , zjemy lunch i przespacerujemy się w okolicach parku po bardzo ładnym szlaku ; Horseshoe Lake Trail ;. Następnie podczas drogi do Fairbanks , zatrzymamy się na chwile w miejscowości Nanana . Jest szansa ze zdążymy do gorących źródeł , które znajdują się nie daleko Fairbanks , by wygrzać nasze kości po intensywnym zwiedzaniu i odpocząć przed kolejnym dniem . Kolacja i nocleg w Fairbanks

Dzień 4 .Fairbanks- Arctic Circle.

Myślę że ten dzień będzie wyjątkowy dla wielu z nas . Gdyż nie często zdarza się być na granicy koła podbiegunowego . Po wczesnym śniadaniu i zatankowaniu samochodu do pełna ,wyruszymy w 200-tu milową podróż pod koło podbiegunowe legendarną Dalton Hwy. To tu są wrota do kolejnego pięknego Parku Narodowego Alaski ; Gates of the Arctic; Mamy nadzieję że uda nam się tam wkrótce wybrać na kilku dniową wyprawę z plecakami . Będzie to wyjazd dla prawdziwych twardzieli . Po powrocie do Fairbanks i po obiedzie , spróbujemy zdążyć ,odwiedzić Świętego Mikołaja w miejscowości North Pole. Wieczorem po kolacji i odpoczynku ,pojedziemy na jeden z wielu punktów widokowych z nadzieją upolowania ;Zorzy Polarnej : . Końcówka sierpnia jest realna ku temu zjawisku. Nocleg w Fairbanks

Dzień 5 .Delta Junction- Richardson Hwy-Valdaz

Kolejny dzień naszej przygody z Alaską i kolejne atrakcje przeznaczone dla naszych gości .
Tego dnia będzie dużo jazdy . Droga będzie długa ale zarazem piękna , z wieloma zachwycającymi widokami .
Spróbujemy lokalnych wyrobów wędliniarskich ; kiełbasa z karibu lub łosia ;.
Zobaczymy kilka ciekawych wodospadów i podejdziemy pod jeden z najpiękniejszych lodowców na Alasce . ;Worthington Glacier: . Przepiękne widoki z :Przełęczy Thompson;a .
Kolacje zjemy już w malowniczej miejscowości Valdez nad samą zatoką Księcia Williama . To tu znajduje się jak już wspomniałem wcześniej , terminal morski Ropociągu Trans – Alaska. Jeszcze krótki hiking w pobliżu miasteczka , kolacja i odpoczynek przed kolejnym dniem . Kolejnego dnia będzie się dużo działo.

Dzien 6Valdez -Matanuska Glacier-Anchorage

Po porannej kawie z widokiem na wschód słońca i po obfitym śniadaniu , przespacerujemy się po okolicy Valdez aby następnie udać się nad Valdez Glacier Lake ,gdzie będziemy mieć cztery godziny pływania kajakami pośród lodowców.
Po wycieczce kajakowej zjemy lunch i wyruszymy piękną drogą Glenn Hwy w kierunku Anchorage .
Zatrzymamy się przy miasteczku Glacier View .Pprzespacerujemy się po Lodowcu Matanuska . Koszt $30 od osoby . Wycieczka z lokalnym przewodnikiem $ 100.
Będziemy się zatrzymywać co jakiś czas ,gdyż po drodze jest wiele miejsc wartych uchwycenia na naszych aparatach .
Kolacja i nocleg w Anchorage.

Dzień 7 .Whitter - Byron Glacier - Portage-Anchorage

Kolejny dzień i kolejne przygody .
Po śniadaniu pojedziemy w kierunku Whitter .
To tu niemal cała społeczność mieszka pod jednym dachem. Ten budynek to ; Begich Tower ; zbudowany był jako kwatera wojskowa , a po odnowieniu służy mieszkańcom . Zjemy lunch mając piękny widok na zatokę.
Najdłuższym tunelem wydrążonym w górach pojedziemy nad jezioro Portage ,by jedną z ładniejszych tras przejść pod Lodowiec Byron. Po pełnym dniu wrażeń wrócimy na kolację i nocleg do Anchorage. Nocne zwiedzanie miasta i czas na zakupy pamiątek .

Dzień 8 . Seward -Kenai Fjords National park

To będzie jeden z bardziej wyczekiwanych dni naszej wyprawy na Alaskę.
Rano pojedziemy do nadmorskiego miasteczka Seward , leżącego nad fiordem.
To stąd wyruszymy na zapierający dech w piersiach rejs statkiem wśród fiordów , wypatrując wielorybów , maskonurów , orek .fok czy lwów morskich . Być może będziemy światkami jak na naszych oczach ogromne bryły lodu , odłamują się od lodowca ,by z potężnym hukiem runąć do wody . Zjemy pyszny lunch na Fox Island , podziwiając dziką przyrodę .
Po powrocie do miasteczka podjedziemy pod kolejny lodowiec . Tam do wyboru będzie kilka tras aby podziwiać jęzor lodowca z bliska . Kolacja i nocleg w Seward.

Dzień 9 .Kanai - Homer

Naszym kolejnym miasteczkiem które odwiedzimy , będzie Homer . Jest to stolica Halibuta . Halibut to przepyszna ryba ,którą z pewnością spróbujemy podczas naszej wizyty w Homer .
Po drodze odwiedzimy port rybacki Kanai , skąd to wyruszają rybacy na swoich łodziach , gdy zaczyna się połów łososia , powracającego na tarło do miejsca swoich narodzin ,
Dla chętnych osób możliwość zarezerwowania wycieczki samolotowej , wraz z doświadczonym pilotem i przewodnikiem , żeby zobaczyć niedźwiedzie grizzly , żyjące w swoim naturalnym środowisku.
Posilimy się w jednej z lokalnych restauracji , pysznymi owocami morza ( halibut, łosoś ,kraby ,krewetki . do wyboru do koloru )
Spacer po Homer Split podziwiając zachód słońca przy dobrej pogodzie .
Nocleg w Homer .

Dzień 10 .Hope - Anchorage

To już niestety ostatni dzień naszej wyprawy , ale nie koniec wrażeń i pięknych widoków .
Wracając w kierunku Anchorage , zatrzymamy się w kilku ciekawych miejscach .
Jednym z nich będzie Happy Valley Park , gdzie jest piękny wodospad .
Następnie miejscowość Ninilchik z zabytkową Cerkwią . Przejdziemy jeden z pieszych szlaków nad Kanai Lake .
Na samym końcu zawitamy do malutkiej miejscowości , którą nie wielu turystów odwiedza , bo jest im nie po drodze .
To Hope . Mieszka tam na stałe ok 200 osób . Warto tam zawitać przynajmniej na chwile .
Przyjazd do Anchorage . Obiad i ostatnie zakupy .
Transport na lotnisko . Zwrot samochodu i wylot do Chicago o 11:05 PM
Planowany przylot do Chicago na lotnisko O’Hare o godzinie 8:25 am w poniedziałek .

Zdjęcia